به گزارش CNN فارسی ، به گفته نیروی دریایی ایالات متحده یک زیردریایی اتمی آمریکا در آب‌های بین‌المللی با یک شی ناشناس برخورد کرده است. این حادثه حدود یک هفته پیش رخ داده و نیروی دریایی می‌گوید وضعیت زیردریایی “ایمن و باثبات” است.

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای از برخورد زیردریایی اتمی “یو‌اس‌اس کنتیکت” با یک شی ناشناس در آب‌های بین‌المللی منطقه هند و اقیانوسیه در نزدیکی دریای جنوبی چین خبر داد.

“اشپیگل آنلاین” جمعه هشتم اکتبر به نقل از این بیانیه نوشت این حادثه شش روز پیش رخ داده اما خبر آن برای به مخاطره نیفتادن ماموریت زیردریایی تا کنون محرمانه نگه داشته شد.

بنابر این گزارش زیردریایی آمریکایی در این حادثه آسیب دیده اما وضعیت کلی آن امن و باثبات است و برای موتور آن که با سوخت هسته‌ای کار می‌کند مشکلی پیش نیامده است.

بر پایه بیانیه هفتم اکتبر نیروی دریایی ایالات متحده، زیردریایی “یو‌اس‌اس کنتیکت” در حال انتقال به یک پایگاه آمریکا در ساحل جزیره گوام در اقیانوس آرام است و تحقیق درباره علت حادثه و میزان خسارت‌های احتمالی آغاز شده است.

بیش از ۱۰ مجروح در زیردریایی آمریکایی

تا کنون درباره وضعیت خدمه این زیردریایی به طور رسمی گزارشی منتشر نشده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از وب‌سایت خبری “یو‌اس‌ان‌ای” می‌گوید بیش از ۱۰ خدمه زیردریایی به طور مختصر یا کمی شدید مجروح شده‌اند.

این وب‌سایت اعلام کرده که زیردریایی اتمی آمریکایی در حال حرکت در آب‌های دریای جنوبی چین  دچار سانحه شده است. درباره علت این حادثه گمانه‌زنی‌های متفاوتی، از جمله برخورد با یک کشتی غرق شده مطرح می‌شود.

اخیرا تنش میان پکن و کشورهای غربی در منطقه دریای جنوبی چین افزایش یافته است. آمریکا از پرواز مکرر جنگنده‌های چینی بر فراز این دریا و تجاوز به حریم هوایی تایوان ابراز ناخشنودی می‌کند و پکن رزمایش مشترک نیروهای دریایی ایالات متحده و متحدانش در این منطقه را تحریک‌آمیز می‌خواند.

دیدگاهتان را بنویسید