به گزارش CNN فارسی ، ماجرای خودداری یزوا کیمیش پیرامون مشارکت در واکسیناسیون کرونا و اظهارات اخیر وی در این مورد، باعث ایجاد بحث در جامعه ورزشی آلمان شده است. این بازیکن تیم بایرن‌مونیخ و تیم ملی فوتبال آلمان پس از پیروزی ۴ بر صفر بایرنی‌ها مقابل تیم هوفن‌هایم در هفته نهم رقابت‌های فوتبال بوندس‌لیگای آلمان، به توضیح موضع‌گیری انتقادی خود در قبال واکسن کرونا پرداخت.

یزوا کیمیش اشاره می‌کند: «من به خاطر اینکه هنوز یک مقدار نگرانی دارم، واکسن کرونا نزده‌ام. محور تردید من این است که در مورد عواقب طولانی‌مدت واکسن کرونا، هنوز تحقیقات علمی صورت نگرفته است.»

این ملی‌پوش بایرن‌مونیخ ادامه می‌دهد: «من جزو کسانی نیستم که وجود ویروس کرونا را انکار می‌کنند. من در جمع جبهه مخالفان ویروس کرونا هم قرار نگرفته‌ام. این احتمال وجود دارد که من هم سرانجام از واکسن کرونا استفاده کنم.»

اظهار این دیدگاه از سوی کیمیش، واکنش‌های انتقادی گسترده‌‌ای را در جامعه آلمان به همراه داشته است. توماس مولر، هم‌تیمی کیمیش می‌گوید: «نه تنها نظر شخصی من، بلکه همچنین تحقیقات علمی نیز نشان داده‌اند که واکسیناسیون کرونا مفید و موثر است. من امیدوارم بازیکنانی که هنوز واکسن نزده‌اند، این کار را انجام دهند.»

کارل‌هاینتس رومنیگه، رئیس پیشین باشگاه بایرن‌مونیخ نیز در این‌باره تاکید می‌کند: «بهتر است که یزوا کیمیش از یک طرف در مسئولیت خود به عنوان یک الگو برای جامعه و از سوی دیگر نیز به خاطر واقعیت برای حفظ سلامتی خود، از واکسیناسیون استفاده کند.»

کیمیش به همراه هم‌تیمی خود، لئون گروتسکا، از بینان‌گذاران کمپین بین‌المللی”We Kick Corona” برای مقابله با ویروس کرونا است. تضاد این نکته با اظهارات انتقادی کیمیش پیرامون واکسن کرونا نیز باعث انتقاد از کیمیش شده است.

طبق گزارش روزنامه “بیلد” ۵ بازیکن از کادر تیم فوتبال بایرن‌مونیخ همچنان از استفاده از واکسن کرونا خودداری کرده‌اند. بر اساس اطلاعات سازمان لیگ فوتبال آلمان نیز میزان واکسیناسیون کرونا در بین اعضای باشگاه‌های فوتبال بوندس‌لیگا ۹۴ درصد است.

 

دیدگاهتان را بنویسید