به گزارش CNN فارسی، رویترز می‌گوید روز شنبه ۲۴ مهرماه مدارک و شواهدی را دریافت کرده است که نشان می‌دهند یک ابرنفت‌کش با پرچم ایران با محموله دو میلیون بشکه نفت خام سنگین دریافتی از شرکت دولتی«پترولئوس دی ونزوئلا» در آستانه ترک یک بندر ونزوئلا قرار دارد.

به گزارش رویترز، این محموله دو میلیون بشکه‌ای بخشی از توافق بین «پترولئوس دی ونزوئلا» و شرکت ملی نفت ایران است که براساس آن ایران در ازای ارسال فرآورده‌های نفتی، از ونزوئلا نفت خام دریافت می‌کند.

طبق این گزارش، ونزوئلا به دلیل کمبود مواد و تجهیزات لازم در پالایشگا‌ه‌های خود با بحران کاهش تولید فرآورده‌های سبک نفتی مواجه است و مبادله با ایران در همین راستا انجام می‌شود.

رویترز به نقل از تانکر ترکرز می‌گوید، بارگیری ابر تانکر «دینو ۱» متعلق به شرکت ملی نفت‌ ایران در بندر خوزه در ونزوئلا عصر جمعه به اتمام رسیده است.

وزارت خزانه داری آمریکا ماه گذشته به رویترز گفته بود، قرارداد نفتی دوجانبه بین ایران و ونزوئلا می‌تواند نقض تحریم‌های نفتی آمریکا علیه هر دو کشور محسوب شود.

به گزارش رویترز، ابر تانکر «دینو ۱» در ماه سپتامبر در حالی با محموله دو میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه میعانات گازی به ونزوئلا رسید که ردیاب‌های خود را خاموش کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید