به گزارش CNN فارسي ، شهرستان ایذه در استان خوزستان عصر و شامگاه جمعه ۱۶ اردیبهشت شاهد حضور مردم معترض در خیابان‌های اصلی شهر بود. تجمعات مشابهی هم در شهرهای خفاجیه (سوسنگرد)، فلاحیه (شادگان) و بهبهان نیز گزارش شده است.

طبق ویدیوهای منتشر شده، مردم این شهر پس از فراخوان تجمع اعتراضی به موج گرانی‌های بی‌سابقه به‌ویژه به قیمت کالاهای اساسی از جمله نان، روغن، برنج و گوشت با شعار علیه ابراهیم رئیسی به خیابان‌ها آمدند.

همزمان با این فراخوان، مقامات ایرانی به قطع اینترنت، بازداشت خانه به خانه فعالان و گسیل نیروهای پلیس به برخی شهرها اقدام کردند.

بنا به گزارش منابع خبری، نیروهای امنیتی در خفاجیه شامگاه جمعه «منع رفت و آمد» برقرار کرده و به خانه برخی فعالان هجومبرده‌اند.

طی روزهای اخیر دولت ایران با قطع یارانه همه کالاهای اساسی به یکباره قیمت آرد را ۳۰۰ درصد، برنج ۱۲۰ درصد و ماکارونی را نیز۱۲۰ درصد گران کرد.

در همین رابطه اصغر پابرجا، رئیس اتحادیه نانوایان سنگک ایران نیز از آغاز طرح آزمایشی «جیره‌بندی نان» در زنجان خبر داد.

پابرجا جمعه درباره جیره‌بندی نان گفت، برای هر فرد سرانه مصرف روزانه ۳۳۰ گرم تعیین شده که این میزان به نرخ دولتی فعلی محاسبه می‌شود و اگر قرار باشد بیش از این مصرف شود به نرخ آزاد حساب خواهد شد.

در روزهای اخیر قیمت همه کالاهای اساسی در ایران افزایش جهشی چشمگیری داشته به طوری که قیمت نان باگت معمولی از ۳ هزارتومان به ۱۰ هزار تومان‌ افزایش یافت.

همزمان دولت ایران قیمت آرد برای تولیدکنندگان کیک، کلوچه، ماکارونی، نشاسته و رشته‌پزی را نیز به یکباره ۵ برابر از هر کیلو ۲۵۰۰ تومان به ۱۲ هزار تومان گران کرد.

بنا به گزارش‌ها، قیمت آرد برای نانوایی‌ها ۳۰۰ درصد، برنج ۱۲۰ درصد و ماکارونی نیز ۱۲۰ درصد گران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید