به گزارش CNN فارسی ، ایلان ماسک در توییت خود بدون اشاره به جزییات نوشت:‌ “به ترک شغل و تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر تمام وقت فکر می‌کنم”.

هنوز مشخص نیست که این توییت آقای ماسک در مورد کناره‌گیری از نقش‌اش، که یکی از کاربران فعال در این شبکه‌های اجتماعی است، جدی است یا خیر.

وی که علاوه بر مدیریت شرکت خودروسازی تسلا، موسس و مدیر عامل شرکت موشک‌های اسپیس ایکس است، و همزمان هدایت استارت‌آپ تراشه‌های مغزی ‘نیورالینک ‘ و شرکت زیرساختی ‘بورینگ ‘ را بر عهده دارد.

آقای ماسک در یک کنفرانس تلفنی در ژانویه سال جاری گفته بود که انتظار دارد برای “چند سال” مدیرعامل تسلا باشد.

ماه گذشته ایلان ماسک در توئیتر از مخاطبان خود درباره فروش ۱۰ درصد سهام این شرکت، معادل ۲۱ میلیارد دلار، نظرخواهی کرد.

نزدیک به ۶۳ میلیون نفر او را در توییتر دنبال می‌کنند و مهلت این رای‌گیری را یکشنبه ۱۶آبان اعلام کرده بود. آقای ماسک گفته است به نتیجه این نظرسنجی پایبند می‌ماند.

مدیرعامل تسلا که از ثروتمندترین افراد جهان است، در صورت این فروش ممکن است مشمول پرداخت “مالیات هنگفتی” شود. او مالک حدود ۲۰۰ میلیارد دلار سهام تسلا است.

آقای ماسک در پیام دیگری در توئیتر نوشت: “توجه داشته باشید، من از جایی حقوق یا پاداش نمی‌گیرم. من فقط سهام دارم و تنها راهم برای پرداخت مالیات، فروختن سهام است.”

پس از آن کاربران توییتر رای دادند که ایلان ماسک ده درصد سهام شرکت خودروسازی تسلا که معادل ۲۱ میلیارد دلار می‌شود را برای پرداختن مالیات بفروشد.

پس از پایان مهلت نظرخواهی، ارزش سهام تسلا در بازار فرانکفورت ۹ درصد افت کرد.

در این نظرخواهی ۳/۵ میلیون نفر شرکت کردند که ۵۸ درصد آنها به فروش سهام تسلا رای دادند.

دیدگاهتان را بنویسید