به گزارش CNN فارسی، ایلان ماسک اکنون مالک ۷۳.۵ میلیون سهم از کل سهام شبکه اجتماعی توییتر است و ارزش سهام توییتر پس از اعلام شدن این معامله، بیش از ۲۵ درصد افزایش یافت.

جک دورسی، بنیانگذار توییتر که نوامبر سال گذشته میلادی از مقام ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل توئیتر کناره گیری کرد، ۲.۳۵ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد.

ایلان ماسک در سال‌های اخیر در توییتر بسیار فعال بوده است و برخی تصمیم‌های او در توییتر بازتاب گسترده‌ای در شرکت تسلا داشته است.

اواسط آبان سال گذشته، پس از آنکه دموکرات‌های کنگره آمریکا طرح «مالیات میلیاردرها» را برای تصویب در کنگره پیشنهاد کردند، آقای ماسک در توییتی نوشت اگر کاربران توییتر تایید کنند حاضر است سهام خود در شرکت تسلا را بفروشد و صرف پرداخت مالیات کند. در این نظرسنجی بیش از ۳ و نیم میلیون نفر شرکت کردند و اکثریت آنها رای به پرداخت مالیات دادند.

پس از این ماجرا ایلان ماسک اعلام کرد که ۱۱ میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد ولی این ماجرا منجر به کاهش ارزش سهام تسلا سقوط کرد و ۶۰ میلیارد دلار از ارزش سهام این شرکت را از بین برد.

تسلا به عنوان تولیدکننده خودروهای برقی از معدود شرکت‌هایی است که اخیرا ارزش سهام آن به بیش از یک تریلیون دلار رسید. ارزش سهامی که در اختیار ایلان ماسک است نیز ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

ایلان ماسک پیش از خرید سهام توییتر درباره تعهد این شرکت به آزادی بیان ابراز تردید کرده بود و گفته بود که قصد دارد یک شبکه اجتماعی جدید راه‌اندازی کند و به این موضوع «خیلی جدی فکر کرده است».

آقای ماسک در شبکه توئیتر بسیار فعال است و از سال ۲۰۰۹ که به این شبکه اجتماعی پیوسته است. او بیش از ۸۰ میلیون فالوئر دارد.

کارشناسان بازار مالی و رسانه ای آمریکا تصمیم اخیر ایلان ماسک را اقدامی برای تاثیرگذاری بیشتر بر عملکرد توئیتر می‌دانند و پیش‌بینی کرده‌اند که او سهام بیشتری از توییتر خریداری کند.

تحت تاثیر انتشار این خبر علاوه بر افزايش ۲۵ درصدی سهام توئیتر، ارزش سهام چند شرکت دیگر مالک شبکه های اجتماعی از جمله «متا» و «اسنپ» مالک اسنپ چت افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید