به گزارش CNN فارسی ، به گفته کانترپوینت، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، گوشی‌های آیفون تنها ۱۳ درصد عرضه جهانی را تشکیل داده‌اند، اما زمانی که از درآمد و سود صحبت شود، داستان بسیار متفاوت خواهد بود. اپل و گوشی‌های آیفون ۴۰ درصد از درآمد جهانی بازار موبایل و ۷۵ درصد از سود آن را به خود اختصاص داده‌اند.

در گزارش این موسسه آمده است:

«اپل بزرگترین تولیدکننده سود و درآمد از بازار گوشی بوده است. در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با وجود سهم ۱۳ درصدی آیفون‌ها در بازار، ۷۵ درصد از کل سود این بازار و ۴۰ درصد از درآمد آن به کوپرتینویی‌ها تعلق داشته است.»

در ادامه گزارش می‌خوانیم:

«هرچند این عملکرد قدرت برند اپل را نشان می‌دهد، آمار آن همچنان پایین‌تر از اوج سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ است که در آن زمان سهم درآمد آیفون به میزان قابل توجه ۵۰ درصد و سود آن از بازار موبایل از ۵۱ درصد به ۸۶ درصد رسیده بود. سهم گوشی‌های آیفون در همین زمان از ۹ به ۱۷ درصد رسید. افزایش سودآوری نشان‌دهنده موفقیت اولین سری آیفون با پشتیبانی از شبکه ۵G بوده است.»

به گفته این شرکت تحلیلی، مصرف‌ کنندگان اکنون بیش از هر زمان دیگری به اکوسیستم اپل علاقه‌مند هستند.

سودآوری اپل نشان‌دهنده این واقعیت است که تنها دستگاه‌های برتر را به فروش می‌رساند. در حالی که بسیاری از برند های اندرویدی گوشی‌هایی با قیمت مختلف به بازار عرضه می‌کنند و برخی موارد اگر ضرر نداشته باشند به سختی سودآور هستند. در گزارش ماه گذشته این شرکت نیز عنوان شده بود سهم اپل در بازار گوشی‌های گران‌تر از ۴۰۰ دلار ۵۷ درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید