به گزارش CNN فارسی ، جوکوویچ که قصد دارد موفقیت استفی گرف در سال ۱۹۸۸ را تکرار کند، در صورت موفقیت تبدیل به اولین مردی می شود که اسلم طلایی را به نام خود کرده است.

جوکوویچ در این باره گفت :” وقتی داشتم به دستاورد عظیم و غایی گراف فکر می کردم، فکر نمی کردم که این اتفاق برای خودم هم بیفتد… نمی خواهم بگویم قابل دستیابی نیست اما این احتمال کم است که کسی، چه زن و چه مرد، بتواند دوباره آن افتخار را به دست آورد.”

استفی گرف تنها دارنده اسلم طلایی جهان

در غیاب رافائل نادال و راجر فدرر به نظر می رسد که جوکوویچ هیچ دردسری باری کسب مدال طلای المپیک توکیو نداشته باشد.

جوکوویچ افزود: “من در پانزده سال گذشته تورنمنت های بزرگ زیادی نداشته ام که  راجر و رافا در آنها بازی نکنند. بنابراین کمی عجیب است چرا که من عادت دارم حداقل یکی از آنها را ببینم.

اما اینجا برخی از بهترین بازیکنان جهان حاضر هستند. دنیل مدودف، استفانوس سیتسی‌پاس، الکساندر زورف و آندری روبلف، آنها شش هفت نفر برتر جهان هستند.”

هنگامی که از جوکوویچ درباره احساسش از حضور در المپیک سوال شد، او پاسخ داد: “این خاص ترین و تاریخی ترین رویداد ورزشی در طول تاریخ ورزش است.

نماینده کشور خود بودن، عضویت در یک تیم و گروه امری است که من آن را بسیار ارزشمند می دانم. این چیزی است که شخصاً من را مشتاق می کند و به من اعتماد به نفس و انرژی زیادی برای عملکرد شخصی خودم می دهد.”

با توجه به انتقاد از عدم حضور هواداران در گذشته برنده ۲۰ گرند اسلم جهان نسبتا در این مورد بی طرف ماند.

جوکوویچ در این باره اضافه کرد: “من تردیدهایی داشتم اما در پایان تصمیم گرفتم که بیایم و خوشحالم، چرا که برای من زیبایی های زیادی در این بازی ها وجود دارد و سعی می کنم روی آنها تمرکز کنم تا آنها الهام بخش بازی من باشند.”

دیدگاهتان را بنویسید