به گزارشCNN فارسی ، به نقل از «ان بی سی نیوز»، فقط ۴۲ درصد آمریکایی‌ها از اقدامات ریاست کشور حمایت می‌کنند. گزارش شده است که ۵۴ درصد شرکت کنندگان در نظرخواهی گفتند که از کار بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا راضی نیستند.

طی ۹ ماه ریاست جمهوری بایدن، سطح محبوبیت او به دلیل تصمیمات جداگانه در خصوص مسائل معینی افت کرده است. در ماه اکتبر، ۵۱ درصد آمریکایی ها از اقدامات بایدن در مبارزه با پاندمی کرونا حمایت کردند در حالی که در مقایسه، این سطح در ماه آوریل ۶۹ درصد بود.

در ماه گذشته در مقایسه با ۵۲ درصد ماه آوریل ۲۰۲۱، فقط ۴۰ درصد آمریکایی‌ها از تصمیمات بایدن در رابطه با مسائل اقتصادی حمایت کردند.

پیشتر بایدن نسبت به نتایج  نظرخواهی انجام شده و افت رکورد سطح محبوبیتش واکنش نشان داده و گفته بود:« به این نتایج توجهی نمی کند و نیازی به تأیید اجتماعی ندارد».

بر این اساس، رتبه بندی بایدن ۱۱.۳ درصد کاهش داشت (از ۵۶ درصد تا ۴۴.۷ درصد) و چنین کاهشی بیشتر از شاخص سقوط رتبه بندی ۱۰ رئیس جمهور قبلی در این کشور است. پیشتر صاحب رکورد این کاهش سریع محبوبیت، باراک اوباما بود که طی ۹ ماه اول ریاست جمهوری، ۱۰.۱ درصد کاهش رتبه بندی داشت.

بدین ترتیب بایدن تمامی رأی دهندگان را دلسرد کرده است. کاهش رتبه بندی دونالد ترامپ در ۹ ماه اول ۴.۴ واحد درصد بود.

این روزنامه در ادامه اضافه کرد که محبوبیت بایدن در ماه ژوئیه زمانی که در کشور تعداد مبتلایان به ویروس کرونا افزایش یافت و پایان ماه آگوست یعنی وقتی که ارتش آمریکا از افغانستان خارج شد، به شدت سقوط کرد.

این در حالیست که پیشتر اعلام شده بود که نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی پیرامون کاهش محبوبیت جو بایدن رییس جمهور آمریکا در میان دموکرات ها نوشت که نتایج نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات روابط عمومی خبرگزاری آسوشیتدپرس و «نورک» (NORC) در دانشگاه شیکاگو نشان می دهد که هم حزبی های وی هم از ماه جولای سال جاری از عملکردش رضایت ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید