• امروز : پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 29 September - 2022

آمریکا گشت ارشاد را تحریم کرد

  • کد خبر : 29807
آمریکا گشت ارشاد را تحریم کرد
خزانه‌داری ایالات متحده مهسا امینی را زنی شجاع خواند و در واکنش به مرگ او و خشونت اعمال شدە علیه زنان، گشت ارشاد و چند مقام امنیتی و انتظامی را در لیست سیاه تحریم قرار داد.

به گزارش CNN فارسی، ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۲ سپتامبر، در واکنش به کشته شدن مهسا امینی، گشت ارشاد را در لیست سیاه تحریم‌های خود قرار داد._ آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا این گشت را مسئول  جان باختن مهسا امینی دانستە و این نیرو را به دلیل “سوءرفتار و خشونت علیه زنان ایرانی و نقض حقوق تظاهرکنندگان ” تحریم کردە است.

آمریکا

در بیانیه جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا آمده است: «مهسا امینی زنی شجاع بود و مرگ او در بازداشت گشت ارشاد، گام دیگری از سوی نیروهای امنیتی علیه مردم .»

خانم بلن تاکید می‌کند: «ما این اقدام غیروجدانی را با شدیدترین عبارات محکوم می‌کنیم و از دولت ایران می‌خواهیم که به خشونت علیه زنان و سرکوب خشونت‌آمیز مداوم علیه آزادی بیان و تجمعات، پایان دهد.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا، همچنین “محمد رستمی‌چشمه‌گچی و احمد میرزایی” از روسای پلیس امنیت اخلاقی تهران و پنج مقام ارشد امنیتی دیگر را که در “سرکوب معترضان” دخیل بودەاند، تحریم کردە است.

این تصمیم ایالات متحده در حالی اعلام شده کە ده‌ها شهر ایران در روزهای گذشتە در واکنش به مرگ دختر ۲۲ ساله سقزی شاهد برگزاری تظاهرات ضد حکومتی بوده‌اند.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی روز پنجشنبه اذعان کرد که ۱۷ نفر در اعتراضات جاری کشته شده‌اند. طبق اعلام منابع حقوق بشری و مستقل، تعداد قربانیان در این روز به ۲۲ نفر رسیده است.

لینک کوتاه : https://farsicnn.com/?p=29807

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • استفاده از آزادی بیان حق شماست، رعایت ادب نشان فرهنگ و شخصیت می باشد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی کلمات رکیک و فحش باشد منتشر نخواهد شد.

خبرنامه

X