به گزارش CNN فارسی محمدابراهیم امامی، سخنگوی فدراسیون کشتی ایران گفت که تیم ملی کشتی کشورش تنها در صورتی عازم آمریکا خواهد شد که برای تمامی نفرات این تیم روادید صادر شود.

برخی رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه اول فوریه (۱۲ بهمن) خبر داده بودند که آمریکا به علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران و دو کشتی‌گیر و یک مربی برای حضور در مسابقه ۲۳ بهمن در تگزاس روادید نداده است.

از همین رو سخنگوی فدراسیون کشتی ایران گفت که در صورت صادر نشدن ویزای تمامی نفرات تیم ملی کشتی ایران، سفر این تیم لغو خواهد شد.

به گفته آقای امامی، سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا بر اساس دعوت رسمی آمریکایی‌ها بوده است.

پیشتر یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز گفته بود: «قوانین صدور روادید آمریکا شامل اعضای تیم ملی ایران هم می‌شود و به این معناست که احتمال صادر نشدن ویزا برای تیم ملی کشتی ایران وجود دارد.»

انتشار این گفتگو احتمال صادر نشدن روادید برای تمامی اعضای تیم ملی کشتی ایران توسط آمریکا را تقویت کرد.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در گزارشی با بیان این ادعا که علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران «گرین کارت آمریکا» دارد، به سخنی از او اشاره کرد که آقای دبیر بر «التزام عملی» به شعار «مرگ بر آمریکا» تأکید کرده بود.

آقای دبیر درمورد داشتن گرین کارت آمریکا گفته است که ۷ سال از اعتبار آن می‌گذرد و برای گرفتن ویزای آمریکا همراه ملی‌پوشان راهی دوبی شده بود.

در هر حال او گفت که اگر به یک نفر از کشتی‌گیران یا همراهان ویزا ندهند به آمریکا نمی‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید