به گزارش CNN فارسی ، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با دیلی میل با ابراز نگرانی از اقدام حوثی‌ های مورد حمایت ایران در یمن در گروگان گرفتن دست‌کم ۲۵ کارمند یمنی سفارت آمریکا در صنعا، خواستار آزادی فوری این کارکنان شد.
این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه تلاش‌های دیپلماتیک ایالات‌متحده تا آزادی این کارکنان ادامه خواهد یافت، خاطرنشان کرد که تاکنون بیشتر این کارکنان آزاد شده‌اند، اما حوثی‌ها تعدادی دیگر از آنها را همچنان در بازداشت دارند.

پیشتر واشینگتن فری بیکن خبر این گروگان‌گیری را گزارش داده بود.

واشینگتن‌ فری‌بیکن افزود بر اساس گزارش‌ها، در هفته‌های اخیر بیش از ۲۰ شهروند یمنی به دست حوثی‌ها ربوده شده‌اند که بیشترشان با سفارت آمریکا مرتبط بودند.

واشینگتن فری‌بیکن نوشت موضوع گروگان‌گیری احتمالا تنش‌ها بین ایران و آمریکا را افزایش می‌دهد. حکومت ایران به تجهیز کردن و تامین مالی حوثی‌ها متهم است.

پس از اعلام این خبر، تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه، در توییتی این اتفاق را یک «شکست فاجعه‌بار» دیگر در زمینه امنیت ملی برای جو بایدن خواند و با اشاره به تلاش‌ها برای لغو تحریم حوثی‌ها افزود حالا این «تروریست‌ها» در حال گرفتن تجهیزات و کارکنان سفارت آمریکا هستند.

نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، در توییتی نوشت: «به لطف بایدن، ایران دیگر از آمریکا هراسی ندارد. در حالی‌که آنها به نیروهای آمریکایی در سوریه حمله می‌کنند و کارکنان ما را در یمن به گروگان می‌گیرند، ما در یک گوشه ایستاده‌ایم. آمریکا بهتر از این است.»

مایک والتز، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، نیز در توییتی گفت: «بایدن به محض اینکه رییس‌جمهور شد، حوثی‌های مورد حمایت ایران را از فهرست تروریسم خارج کرد. حالا به سفارت ما حمله کرده و گروگان‌ می‌گیرند. چرا؟ چون می‌دانند برایشان پیامدی نخواهد داشت.»

دیدگاهتان را بنویسید