ارتش اسرائیل اعلام کرد که دو سرباز دیروز در درگیری در شمال نوار غزه کشته شدند و تعداد کشته شدگان در حمله زمینی به حماس به چهل‌وهشت نفر رسید.

علاوه بر این، یک افسر گردان ۸۲ تیپ هفتم، یک سرباز گردان گیوتی، یک سرباز گردان ۹۳۲ نهال و یک فرمانده پایگاه آموزشی سپاه مهندسی رزمی دیروز در جریان درگیری در غزه به شدت زخمی شدند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در «بخش خاصی» از بیمارستان الشفاء شهر غزه، جایی که گفته می‌شود حماس پایگاه اصلی عملیات خود را دارد، علیه حماس می‌جنگد.

ارتش اسرائیل افزود که عملیات «دقیق و هدفمند» ارتش اسرائیل در داخل بیمارستان شفا تا صبح امروز ادامه دارد.

همچنین سربازان شبانه با عوامل حماس در خارج از بیمارستان نبرد کردند و با مواد منفجره مواجه شدند. این گزارش می‌گوید که چندین فرد مسلح حماس کشته شده‌اند.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که تجهیزات مورد نیاز برای نوزادان، غذای کودک و لوازم پزشکی توسط تانک‌های ارتش از اسرائیل آورده شده و به شیفا تحویل داده شده است.

ارتش عنوان کرد که تیم‌های پزشکی و سربازان عرب زبان مشغول هستند تا اطمینان حاصل کنند که این تجهیزات به دست نیازمندان می‌رسد.

به گفته ارتش اسرائیل، نیروهای تیپ پیاده نهال و تیپ ۲۶۱ (مدرسه افسری بهاد یک) روز گذشته به پایگاه آموزشی حماس یورش بردند و یک چاه تونل و ده‌ها سلاح را پیدا کردند.

تا کنون هیچ “اصطکاک” بین نیروهای ارتش اسرائیل و بیماران و کارکنان بیمارستان شفا در طول عملیات ارتش وجود نداشته است.

سربازان در این منطقه سلاح‌هایی پیدا کرده اند که نشان دهنده حضور حماس است.

هیچ نشانه‌ای از گروگان‌هایی که در حال حاضر در آنجا نگهداری می‌شوند وجود ندارد، اما ارتش اسرائیل معتقد است که این عملیات ممکن است اطلاعاتی را در مورد اسیران به همراه داشته باشد.

دستکم پنج مرد مسلح حماس توسط نیروهای نظامی خارج از بیمارستان کشته شدند. هیچ سربازی آسیب ندیده است.

همچنین تیپ ۱۴ ذخیره زرهی ارتش اسرائیل یک پایگاه مهم حماس در شمال نوار غزه را تصرف کرد.

این مجتمع که به عنوان پاسگاه فلسطین شناخته می شود، توسط حماس به عنوان یک سایت آموزشی برای آماده سازی حملات علیه اسرائیل استفاده می شد. تیپ ۱۴ به همراه پشتیبانی هوایی و توپخانه برای کنترل این پاسگاه با حماس مبارزه کردند.

ارتش اسرائیل پس از تصرف این سایت می‌گوید که سربازان حفره‌های تونل، مواد منفجره و مین‌ها را پیدا کردند.

همچنین در یک ساعت گذشته تعدادی راکت از لبنان به شمال اسرائیل شلیک شد. هیچ آسیبی ایجاد نشده است. ارتش اسرائیل می‌گوید با گلوله باران منابع آتش را پاسخ می‌دهد. تانک‌ها همچنین یک پست دیده بانی حزب الله را گلوله باران کردند.

دیدگاهتان را بنویسید