دونالد ترامپ می‌گوید مقامات جمهوری اسلامی ایران پیش از حمله به پایگاه عین الاسد در زمستان ۹۸ اطلاعات این عملیات را به اطلاع او رسانده بود. رییس جمهور وقت ایالات متحده گفت پس کشته‌شدن (شهادت) قاسم سلیمانی از طرف حکومت ایران با او تماس گرفته شد و به او گفته‌اند که «نگران نباشید‌». ترامپ افزود: طرف ایرانی گفته بود ۱۸ موشک به سمت پایگاه آمریکا در عراق شلیک خواهد شد اما هیچ‌کدام به هدف نخواهد خورد.

این پست دارای یک دیدگاه است

 1. کرامت سلیمی

  اینکه ایران با اطلاع یا بدون اطلاع امریکا به عین الاسد حمله موشکی کرده است اصلا و ابدا هیچ اهمیتی ندارد و در هردو صورت نشان دهنده این است که امریکا یک ابرقدرت واقعی نیست.

  اصلا فرض را بر این می گذاریم که صحبتهای ترامپ درست است و ایران با هماهنگی امریکا به عین الاسد موشک شلیک کرده است.

  باید به امریکا گفت که اگر ابرقدرت بلامنازع هستی و سلاحی به نام سلاح هسته ای داری که می تواند در کسری از ثانیه یک شهر را ویران کند، چرا در مقابل ایران که یک کشور جهان سومیست ، کوتاه امدی و قبول کردی که به پایگاه نظامیان امریکایی در عین الاسد

  موشک بزند.؟

  ایا شأن امریکا در این حد است که در مقابل خواسته یک کشور جهان سومی کوتاه بیاید و اجازه حمله موشکی به پایگاهش بدهد.؟

  ایا ایران از کشور امریکا نقطه ضعفی دارد که امریکا مجبور به تمکین از خواسته ایران برای حمله به عین الاسد شد.؟

  قطعا ایران از امریکا نقطه ضعفی دارد که توانست خواسته خود را به امریکا تحمیل کند و بعد از حمله به عین الاسد امریکا تلافی نکرد.

  این نقطه ضعف این است که امریکا یک کشور به ظاهر ابرقدرت است و به دروغ وجهه یک ابرقدرت بلامنازع را به خود گرفته است و چیزی به عنوان سلاح هسته ای در اختیار ندارد و سلاح هسته ای فقط یک تفنگ خالیست.

  قطعا اگر امریکا در ان موقع اقدام به تلافی می کرد و به قول خودشان 53 نقطه ایران را بمباران می کردند ، ایت الله خامنه ای اقدام به افشای دروغ بودن سلاح هسته ای می کردند و با افشای این دروغ امریکا و دیگر کشورهای مدعی داشتن سلاح هسته ای دچار

  فروپاشی از درون می شدند و اعتبار امریکا از بین می رفت.

دیدگاهتان را بنویسید