◀️ جمهوری اسلامی گویا با نصبِ دوبارهٔ دوربین‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در برخی تأسیسات هسته‌ای خود موافقت کرده است.

◀️ انتشار این خبر قاعدتاً می‌تواند سرمایه‌گذاران داخلی را کمی آرام و نظر سرمایه‌گذران خارجی را جلب کند. بنابراین، عقل سلیم حکم می‌کند که این خبر در رأس اخبار رسانه‌های حکومتی قرار گیرد‌؛ اما رسانه‌های حکومتی در این مورد سکوت کرده‌اند و در مقابل مردم ایران از طریق رسانه‌ای مانند وال‌استریت ژورنال از  این موضوع اطلاع یافته‌اند!

◀️ چرا جمهوری اسلامی از انتشار خبری که بازار داخلی را آرامتر می‌کند، می‌پرهیزد؟ دلیلش این است که از تندروهای حامی خود می‌ترسد!

◀️ حکومتی که از یک طرف تصمیمات واکنشی و عجولانه برای کاهش نظارت آژانس بر فعالیت‌های خود بگیرد و بعد مجبور به عقب‌نشینی از آن تصمیمات شود و بعد به دلیل بیم از حامیان افراطی‌اش از اعلام تجدیدنظر در تصمیمات پرهزینه، خودداری کند و به همین جهت نیز از مواهب اقتصادی این تجدیدنظر خود را محروم سازد، آیا در جهان لنگه‌ای برای آن می‌توان یافت؟

◀️ بعد دائم از خودشان می‌پرسند چرا ادارهٔ کشور این همه پرهزینه است؟ چرا مردم اینقدر ناراضی‌اند؟ و چرا کارها اصلاً پیش نمی‌رود؟

دیدگاهتان را بنویسید