🔹حال که فرآیند ثبت‌نام در پیش‌فروش خودروهای وارداتی به پایان رسیده، آمار نشان می‌دهند که حدود ۱۲۰ هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.
🔹البته باید یادآور شد که تشکیل صف‌های طولانی برای خرید یک خودرو، آن هم با شانس بسیار پایین، در کشور امری دور و عجیب نیست. اما طرح پیش‌فروش خودروهای وارداتی از آن جهت با نقدهای بسیاری مواجه شد که طی فرآیند ثبت‌نام، متقاضیان ابتدا باید ۵۰۰ میلیون تومان از پول خود را در یک حساب وکالتی بلوکه می‌کردند. به عبارت دیگر تاکنون که ۱۲۰ هزار ثبت‌نام در این طرح صورت گرفته، ۶۰ هزار میلیارد تومان نیز در حساب‌های بانکی بلوکه شده است.
🔹۱۲۰ هزار نفر درحالی در طرح پیش‌فروش خودروهای وارداتی شرکت کرده‌اند که هنوز مشخص نیست چه خودروهایی و با چه قیمتی قرار است به بازار ایران عرضه شود. مدیر پروژه واردات خودرو تنها شفاف‌سازی که در رابطه با مدل خودروهای پیش‌فروش‌شده انجام داد، این بود که عرضه دو مدل را قطعی و فروش سایر مدل‌ها را مشخص نکرد.
🔹او در این رابطه اعلام کرد: فعلا همان دو مدل خودروی چانگان CS55 و CS35 پلاس عرضه می‌شود. اما ممکن است دو مدل فیات یعنی فیات ۵۰۰ و فیات Tipo و همچنین هیوندای النترا نیز عرضه شود، اما عرضه آن‌ها فعلا قطعی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید