«ایران وایر» در گزارشی نوشته است: برخی از نیروهای امنیتی ….، با مجوز وزارت آموزش‌و‌پرورش به مدارس دخترانه در مناطق ۴ و ۵ تهران، و یک مدرسه دخترانه دوره متوسطه دوم به نام شاهد «ریحانه‌النبی» در بندر ماهشهر استان خوزستان مراجعه کرد و با تهدید و هشدار برای دختران دانش‌آموز مقطع دبیرستان، فیلم پورن و رابطه جنسی میان انسان و حیوان پخش کرده‌اند!
توضیح آن‌ها به دانش‌آموزان این بوده است؛ خواسته معترضین، به این نقطه می‌انجامد. خانواده‌ها و دانش‌آموزان در شوک هستند. برخی از دانش‌آموزان دبیرستان شاهد ریحانه‌النبی،‌ به‌ دلیل شوک عصبی به بیمارستان منتقل شده بودند. آبان ‌۱۴۰۱ و در میانه اعتراضات سراسری، گروهی متشکل از روحانی و مردان لباس‌شخصی که برخی خود را از نیروهای ….. معرفی کرده بودند، برای تهدید و ترساندن دانش‌آموزان در برخی مدارس دخترانه بندر ماهشهر حضور پیدا کردند. این روایت یکی از اعضای خانواده دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شاهد ریحانه‌النبی است. برای حفظ امنیت، نام «مریم» را برای او انتخاب می‌کنیم.
مریم می‌گوید: «۳۰آبان۱۴۰۱،‌ مردی کت‌و‌شلوار پوش که خود را “…”، از نیروهای …. ماهشهر به دانش‌آموزان معرفی می‌کند، با همراهی یک زن چادری که اطلاعاتی از او در دست نیست، برای تهدید دانش‌آموزان معترض در دبیرستان دخترانه شاهد ریحانه النبی در ماهشهر حضور پیدا کرده است. حدود ۶۰ دانش‌آموز را به‌صورت تصادفی یا عمدی، از سه پایه مختلف در یک کلاس جهت ارشاد و تهدید جمع می‌کنند.
یکی از دانش‌آموزان روایت می‌کند:‌ «…کادر مدرسه به آن‌ها اطلاع داده بود که گروهی از بچه‌ها در اعتراضات هفته آخر [آبان] در ماهشهر شرکت کرده بودند و [ماموران] اطلاعات آن‌ها را بازداشت کردند و مدرسه نیامدند. این بچه‌ها به‌خاطر شرکت در اعتراضات، سه روز هم از مدرسه اخراج شدند. [مسوولان مدرسه] می‌خواستند کاری کنند که ما به اعتراضات نرویم، برای همین این گروه از نیروهای لباس‌شخصی را برای تهدید ما به مدرسه آورده بودند.» این دانش‌آموز ادامه می‌دهد: «بعد از کلی حرف زدن ما قانع نشدیم و گفتند پروژکتور را روشن کنید. بعد انواع و اقسام [فیلم] تجاوز را نشان دادند و گفتند اگر شما هم در اعتراضات شرکت کنید، همین بلا سرتان خواهد آمد، پس حتما خودتان هم دوست دارید چنین بلایی سرتان بیاید. کلاس دهمی‌ها با دیدن فیلم‌ها زار زار گریه می‌کردند و حالشان خیلی بد شد. کلاس یازدهمی و دوازدهمی‌ها از اواسط این جلسه، کلاس را ترک کردند.» به گفته دانش‌آموزان، مامور مرد در زمان نمایش فیلم‌های روابط جنسی با دختران در کلاس تنها بوده است، زن همراه او، به‌همراه مدیر و معاون مدرسه با خروج برخی از دانش‌آموزان که حالشان بد شده بود به کلاس رفته، در را می‌بندند و مانع خروج سایر دانش‌آموزان از کلاس می‌شوند. …..مدرسه دخترانه دوره متوسطه دوم شاهد ریحانه‌النبی بندر ماهشهر، در مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم، و در رشته‌های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک و انسانی دانش‌آموز دارد.
دانش‌آموز دیگری هم وقایع ۳۰آبان در ماهشهر را اینطور بازگو می‌کند:‌ «برای ما فیلم تجاوز گذاشتند، بعد هم ازدواج انسان با حیوان و رابطه جنسی حیوان با آدم‌ها. مرد لباس‌شخصی گفت کشورهای دیگر این توطئه را چیده‌اند، می‌خواهند شما اینطوری شوید.»
به گفته یکی از خانواده‌ها، ۱۶ تن از دانش‌آموزان را برای نگاه کردن فیلم‌ها به اجبار در کلاس نگه داشتند. مریم در روایت‌هایی که از چند دانش‌آموز دارد، می‌گوید: «در ابتدا فیلم رابطه جنسی بین یک زن و یک حیوان را پخش می‌کنند، بچه‌ها از رابطه جنسی یک زن و یک سگ صحبت کرده‌اند. بعد فیلم دیگری از تجاوزی که به یک زن صورت می‌گرفته است و سریع از آن فیلم رد می‌شوند. سپس تصویر زنی که از شدت خونریزی در حال مرگ بوده است روی پروژکتور نگه داشته می‌شود. به دانش‌آموزان می‌گویند نتیجه این انقلاب و آزادی‌خواهی شما این می‌شود. شما قرار است تحت سلطه کشورهای غربی بروید و اتفاقی که قرار است برای شما رخ دهد چنین چیزی است. این اتفاقی است که مدام در کشورهای غربی در حال رخ دادن است.»
فردای آن روز، از حدود ۴۰۰ دانش‌آموز، تنها ۵۰ تن در مدرسه حاضر شدند، باقی دختران به نشانه اعتراض به مدرسه نرفتند. خانواده‌ها ابتدا به مدیر مدرسه و بعد هم به اداره کل آموزش‌وپرورش استان شکایت بردند.

دیدگاهتان را بنویسید