بوئینگ (BA) موضوع جدیدی را با جت پهن پیکر ۷۸۷ Dreamliner فاش کرد، که از ماه اوت با مشکلات زیادی مواجه شده است. این شرکت گفت برخی بدنه هواپیماها برای مطابقت با استانداردهای دقیق به هم متصل نشده اند و در مورد روند تأیید برای اطمینان از مطابقت با استانداردها سوالاتی وجود دارد.
مکان هایی که قسمت های هواپیما به هم متصل می شوند باید تا کسری کوچک از اینچ دارای استانداردهای دقیق باشند. سوالاتی در مورد روند بازرسی این کار وجود دارد.
این شرکت گفت که با FAA در حال کار بر روی این مشکل است و راهی برای تعمیر ۷۸۷ هایی که هنوز به مشتریان تحویل داده نشده است ، شناسایی کرده است. بوئینگ گفت ۷۸۷ هواپیمایی که قبلاً در خدمت بوده اند نیازی به زمین گیر شدن ندارند.

موافقعت FAA

FAA موافقت کرد و گفت که از یک مسئله کیفیت تولید آگاه است و هیچ تهدید فوری برای ایمنی پرواز نیست.
FAA در بیانیه ای اعلام کرد: بر اساس داده ها، FAA تعیین می کند که آیا اصلاحات مشابه باید در ۷۸۷ دستگاهی که قبلاً در خدمات تجاری بودند انجام شود؟
بوئینگ هواپیماهای تحویل نشده را تعمیر و قبل از تحویل آنها را بازرسی می کند. این شرکت گفت که این روند چند هفته طول خواهد کشید.
در بیانیه این شرکت آمده است: ما همچنان زمان لازم را برای اطمینان از بالاترین کیفیت هواپیماهای بوئینگ قبل از تحویل خواهیم گرفت.
این شرکت حدود ۱۰۰ Dreamliners تحویل نداده دارد. در ماه آوریل اعلام شد که انتظار می رود اکثر این جتها را در طی سال ۲۰۲۱ تحویل دهد.

با این حال، بوئینگ روز سه شنبه گفت که به دلیل مشکلات ۷۸۷ به این هدف نخواهد رسید.
این شرکت تحویل ۷۸۷ را در ماه آگوست گذشته به طور موقت متوقف کرد و توصیه کرد تعداد معدودی برای بازرسی به طور موقت پایه گذاری شوند. این هواپیماها از آن زمان به خدمت بازگردانده شده اند. بوئینگ همچنین تحویل هواپیماها را در ماه مارس از سر گرفت.

سفارشات ویژه و تحویل فوری

این خبر سفارشات بسیار قوی و شماره تحویل در ماه گذشته را تحت الشعاع قرار داده است.
سازنده هواپیماهای رزمی روز سه شنبه گزارش داد که ژوئن بهترین ماه برای سفارشات جدید از سال ۲۰۱۸ است. به لطف سفارش ۲۰۰ جت ۷۳۷ مکس توسط شرکت هواپیمایی یونایتد در طول ماه. بهترین ماه را برای تحویل از ماه مارس ۲۰۱۹ گزارش داد ، زمانی که یک سقوط مرگبار ۷۳۷ مکس منجر به زمین ۲۰ ماهه آن جت و توقف تحویل شد.
بوئینگ گفت که ماه گذشته ۴۵ جت تحویل داده است. این برای امور مالی شرکت مهم است ، زیرا بیشترین پول نقد را از فروش هواپیما در زمان تحویل دریافت می کند. این هواپیما ۳۳ جت ۷۳۷ مکس، ۲ نسخه نظامی ۷۳۷ و ۱۰ جت پهن پیکر تحویل داده است. اما فقط یک فروند هواپیمای ترکیش ایرلاین ۷۸۷ بود.

بیشتر بقیه اجسام پهن پیکر یا هواپیمای باری یا جت نظامی بودند که نشانگر ضعف در قسمت پهن پیکر بازار است.
سفارش بزرگ ۷۳۷ Max یونایتد یک رای اعتماد مهم برای هواپیما و بهبود مورد انتظار تقاضا برای سفر هوایی بود. اما این تنها سفارشات جت مسافربری بود که بوئینگ در ماه ژوئن رزرو کرد. ۱۹ هواپیمای سفارش داده شده دیگر نیز باری بودند که توسط FedEx (FDX) خریداری می شدند.

در حال رفع مشکلات

اما تأخیر در تحویل و تولید کندتر از حد انتظار برای ۷۸۷ که روز سه شنبه اعلام شد. برای این شرکت که نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار ضرر اصلی عملکرد در هشت ماهه گذشته داشته است.

بالاخره پیش بینی می شود که بوئینگ در سه ماهه دوم به تازگی سود خود را گزارش دهد. اگرچه ممکن است هنوز بتواند به سودآوری خود بازگردد. اخبار روز سه شنبه مشکلات کیفیتی را که از زمان ادامه زمین گیری ۷۳۷ Max روشن می کند. سهام بوئینگ (BA) در خبرهای معاملات پیش از فروش ۲٪ سقوط کرد.

Dreamliner یک هواپیمای پیشرو در بخش وسیع بازار هواپیما است که در آن بوئینگ بر ایرباس رقیب تسلط دارد. (EADSF) جت ساخته شده از مواد کامپوزیتی که وزن آن کمتر از آلومینیوم است ، بسیار کم مصرف است. در حالی که در سال ۲۰۱۳ و به دنبال برخی آتش سوزی های باتری لیتیوم آن ، مدت کوتاهی از زمین خارج شد. از آن زمان هواپیما تاکنون مشکلات شناخته شده کمی داشته است.
این هواپیما در درجه اول در مسیرهای بین المللی طولانی تر مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل بیماری Covid-19 به شدت محدود شده است. شرکت های هواپیمایی و بوئینگ گفته اند که انتظار می رود سفرهای هوایی بین المللی آخرین قسمت از صنعت سفر هوایی می‌باشد که به طور کامل بهبود می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید