به گزارش CNN فارسی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با ماگدالنا اندرسون، نخست‌وزیر سوئد پیرامون روابط دوجانبه و درخواست این کشور برای عضویت در ناتو تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه، اردوغان در این تماس تلفنی تاکید کرد که حمایت سیاسی، مالی و تسلیحاتی سوئد از سازمان‌های تروریستی باید پایان یابد.

وی با اشاره به اینکه ترکیه از مدت‌ها پیش ناراحتی خود نسبت به ارتباط سوئد با افراد و سازمان‌های زیر نظر گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ را ابراز می‌کند، گفت که موجودیت و فعالیت‌های گروه تروریستی فتو در سوئد نیز همچنان ادامه دارد.

اردوغان با بیان اینکه ادعاهایی مبنی بر مبارزه پ.ک.ک/پ.ی.د/ی.پ.گ با داعش واقعیت را منعکس نمی‌کند، گفت: انتظار داریم سوئد به‌منظور رفع نگرانی‌های ترکیه در مورد گروه تروریستی پ.ک.ک و شاخه‌های آن در سوریه و عراق گام‌های ملموسی بردارد.

رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: محدودیت‌های سوئد بر صنعت دفاعی ترکیه که پس از عملیات چشمه صلح به‌دلیل تهدیدات تروریستی از خاک سوریه علیه ترکیه آغاز شد، باید برداشته شود.

وی با یادآوری اینکه ترکیه تا به حال از سیاست درهای باز ناتو به‌طور کامل حمایت کرده است، گفت که همبستگی در داخل این سازمان هم برای امنیت کشورهای عضو و هم برای امنیت جمعی ارزش اساسی است.

دیدگاهتان را بنویسید