به گزارش CNN فارسی ، دیوید بارنیا، رئیس سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل گفت: ماهیت توسعه برنامه هسته ای ایران به وضوح نشان می دهد که تهران در تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی است.
تایمز اسرائیل نوشت: واضح است که برای مقاصد غیرنظامی نیازی به غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم نیست. برای غنی سازی آن نیازی به داشتن سه تاسیسات هسته‌ای نیست. شما نیازی به داشتن هزاران سانتریفیوژ در حال کار ندارید، مگر اینکه، البته، قصد تولید سلاح های هسته ای را داشته باشید.
وی خاطرنشان کرد که “توافق بد” در مورد برنامه هسته ای ایران برای اسرائیل غیرقابل قبول است و اطمینان داد که اسرائیل هوشیاری خود را از دست نخواهد داد و هر کاری که ممکن است برای دفع این تهدید از خود انجام خواهد داد.
بارنیا گفت: “ایران در سال های آینده سلاح هسته ای نخواهد داشت، نه هرگز. این وعده من است، این وعده موساد است.”
تایمز اسرائیل یادآوری می کند که این اظهارات در شرایطی است که مذاکرات از سر گرفته شده در وین برای بازگرداندن عملیات کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته ای ایران صورت گرفته است. با این حال، همچنین در این هفته، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داد که ایران غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصدی را در تاسیسات هسته‌ای خود در فردو با استفاده از آبشاری از سانتریفیوژهای پیشرفته آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید