• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

کارگران بوئینگ در منطقه سنت لوئیس به دلیل مشکلات دستمزد اعتصاب کردند

  • کد خبر : 28452
کارگران بوئینگ در منطقه سنت لوئیس به دلیل مشکلات دستمزد اعتصاب کردند
حدود ۲۵۰۰ کارگر بوئینگ قرار است طی روزهای آینده در سه کارخانه در منطقه سنت لوئیس آمریکا پس از رد کردن پیشنهاد قراردادی از سوی این شرکت سازنده هواپیما، دست به اعتصاب بزنند.

یه گزارش CNN فارسی اتحادیه ای به نمایندگی از نزدیک به ۲۵۰۰ کارمند، در روز یکشنبه گفت: کارگران سه کارخانه در میسوری و ایلینوی، پیشنهاد قرارداد غیر منصفانه شرکت بوئینگ را رد کردند و در این سه مکان مربوط به این شرکت در منطقه سنت لوئیس، از اول آگوست (۱۰ مرداد) اعتصاب خواهند کرد.

اتحادیه بین‌ المللی ماشین‌ کاران و کارگران هوافضا در بیانیه‌ ای اعلام کرد: «بوئینگ قبلاً حقوق بازنشستگی را از اعضای ما گرفته بود و اکنون این شرکت مایل نیست به اندازه کافی طرح ۴۰۱ (k) اعضای ما را جبران کند.» این سازمان افزود که کارگران اتحادیه، قراردادی را که منصفانه نباشد، نمی پذیرند. این اتحادیه افزود: «ما اجازه نخواهیم داد این شرکت بازنشستگی اعضای ما را که به سختی به دست آورده‌ اند به خطر بیاندازد.»

کارگران سه کارخانه در میسوری و ایلینوی، مدل های F-15، F-18، T-7A و سوخت‌ رسان بدون سرنشین MQ-25 را می‌سازند.

بوئینگ روز یکشنبه گفت که “از رای روز یکشنبه برای رد یک پیشنهاد قوی و بسیار رقابتی ناامید شده است. ما در حال فعال کردن طرح اضطراری خود برای حمایت از تداوم عملیات در صورت اعتصاب هستیم.”

اگر کارگران تا روز یکشنبه قرارداد سه ساله را تایید کرده باشند، به جای پیشنهاد قبلی برای پرداخت ۱۰۰۰ دلار اضافی، بوئینگ تصویب یک طرح ۴۰۱ (k) 3000 دلاری اضافی کمک های سالانه به کارگران پیشنهاد کرده است.

قرارداد فعلی قرار است روز دوشنبه ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) به پایان برسد.

لینک کوتاه : https://farsicnn.com/?p=28452

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • استفاده از آزادی بیان حق شماست، رعایت ادب نشان فرهنگ و شخصیت می باشد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی کلمات رکیک و فحش باشد منتشر نخواهد شد.

خبرنامه

X