به گزارش CNN فارسی، پوتین در حالی که سالن خالی از مردم شده بود همراه با چمدان هسته‌ای موسوم به «چگت» Чегет در کلیسای جامع عیسی نجات دهنده {کلیسای جامع ارتدوکسی در مسکو} دیده شد.

{ چگت در زمان ریاست یوری آندروپوف در اوایل دهه ۱۹۸۰ توسعه یافت. این چمدان هم‌زمان با شروع به کار میخائیل گورباچف به عنوان دبیرکل حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی در مارس ۱۹۸۵ وارد خدمت شد. این چمدان به سیستم ارتباطات ویژه به نام قفقاز (Кавказ) متصل است که ارتباطات بین مسئولان رده‌بالای حکومت در زمان تصمیم‌گیری برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای را پشتیبانی می‌کند و همچنین خود بخشی از سیستم کازبک است که همهٔ سامانه‌های فرماندهی نیروهای هسته‌ای استراتژیک روسیه را مدیریت می‌کند. رئیس‌جمهوری روسیه در هر زمان، یک چگت به همراه دارد. هم‌چنین گمان می‌رود که چمدان‌هایی به وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش اختصاص یافته باشد.}

پوتین در این مراسم قبل از صلیب کشیدن، دسته گل رز قرمز را در پای تابوت گذاشت، در حالی که چمدان هسته‌ای را به همراه داشت تا ترور نشود.

هم زمان نیروهایش حمله وحشیانه‌ای را به ایستگاه قطار در اوکراین انجام دادند که تاکنون منجر به کشته شدن ۵۲ غیرنظامی و زخمی شدن ۱۰۹ تن شده است.

پیرمرد ۷۵ ساله علی رغم بالیدن به این موضوع که ۸ دز واکسن تزریق کرده، بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

وی ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ در یک سخنرانی در مجلس گفت تهاجم در ۲۲ فوریه آغاز خواهد شد،اگرچه از غروب ۲۳ فوریه آغاز شد، اما جهت جدیدی در سیاست خارجی روسیه را بشارت داد.

این آخرین سخنرانی ژیرینفسکی در دومای دولتی بود و ناپدید شدنش به خاطر این بود که شایعه شد با اعلام حمله‌ای که پوتین می‌خواست با سکوت شروع کند، کرملین را آزار داده بود.

ویاچسلاو ولودین رئیس دومای ایالتی گفت ژیرینفسکی پس از بیماری شدید و طولانی درگذشت و همراه با نمایندگان ۱ دقیقه سکوت کرد.

ژیرینفسکی قبل از اینکه بیمار شود به نمایندگان گفت روسیه بالاخره به کشوری بزرگ تبدیل خواهد شد و همه باید به ما احترام بگذارند. در غیر این صورت دهان ما را می‌بندند و ابتدا روس‌ها را در دونباس و بعد در غرب روسیه نابود خواهند کرد.

وی در طول دوران زندگی سیاسی خود روی شلیک هسته‌ای به کشورهای مختلف و تصرف آلاسکا تاکید گذاشت.

همچنین از کرملین خواست تا مرزهای روسیه را تا حدی گسترش دهد که سربازان بتوانند چکمه‌های خود را در آب‌های گرم اقیانوس هند {برخی روایتها در خلیج فارس} بشویند.

در اواخر عمر از شهرتش کاسته شد و در انتخابات ۲۰۲۱ حزبش ۲۱ کرسی بیشتر به دست نیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید