• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

ولودیمیر زلنسکی: روس‌ها تا وقتی صورتشان له نشود، چیزی را نمی‌فهمند!

  • کد خبر : 28377
ولودیمیر زلنسکی: روس‌ها تا وقتی صورتشان له نشود، چیزی را نمی‌فهمند!
زلنسکی گفت: ما ترجیح می‌دهیم که اشغال‌زدایی به نحوی انجام شود که نظامی نباشد و جان انسان‌ها را نجات دهد. اما ما با چه کسانی طرف هستیم؟

به گزارش CNN فارسی، زلنسکی گفت: ما ترجیح می‌دهیم که اشغال‌زدایی به نحوی انجام شود که نظامی نباشد و جان انسان‌ها را نجات دهد. اما ما با چه کسانی طرف هستیم؟ آن‌ها تا وقتی صورتشان له نشود، چیزی را نمی‌فهمند!

رئیس‌جمهوری اوکراین تاکید کرد که برقراری یک آتش‌بس با روسیه بدون آنکه اراضی از دست رفته از روسیه پس گرفته شود، تنها موجب طولانی‌تر شدن این جنگ می‌شود.

زلنسکی

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال هشدار داد که برقراری آتش‌بسی که بگذارد روسیه آن اراضی اوکراینی که از زمان حمله فوریه گرفته است نزد خود حفظ کند، تنها وقوع درگیری بزرگتر را تحریک می‌کند و به مسکو فرصت می‌دهد تا برای دور بعدی درگیری مهماتش را جایگزین کرده و دوباره مسلح شود.

زلنسکی همچنین درباره سامانه‌های راکتی آمریکایی موسوم به هیمارس گفت: غرب هیمارس در اختیارمان قرار می‌دهد که تفاوت تجهیزاتی ایجاد می‌کند، اما این میزان کمتر از آن چیزی است که اوکراین برای ایجاد دگرگونی اساسی به آن نیاز دارد.

وال استریت ژورنال به نقل از زلنسکی گزارش داد: متوقف کردن درگیری با فدراسیون روسیه، به معنای ایجاد توقفی است که زمانی برای استراحت در اختیار فدراسیون روسیه قرار می‌دهد.

او گفت، «جامعه باور دارد که ابتدا باید تمام اراضی آزاد شود و بعد ما می‌توانیم درباره کاری که باید انجام دهیم و اینکه چطور می‌توانیم در قرن‌های آتی زندگی کنیم، تصمیم بگیرد.» زلنسکی افزود: یک نیاز بسیار ضروری، سامانه‌های دفاع هوایی است که بتواند جلوی روسیه را گرفته و نگذارد موشک‌های دوربرد بر سر شهر‌های آرامی که صد‌ها مایل دورتر از خطوط مقدم هستند، شلیک کند.

او که در ساختمان ریاست جمهوری در کی‌یف صحبت می‌کرد، همچنین با اشاره به توافقی که با روسیه به منظور گشایش صادرات غلات امضا شد، گفت: امتیاز‌های دیپلماتیک به مسکو باید تا حدی بازار‌ها را تثبیت کند، اما این کار‌ها تنها استراحت موقت و وضعیت بومرنگی در آینده ایجاد می‌کند. آن‌ها از آتش‌بس و توقف جنگ برای ایجاد تغییر در ژئوپولیتیک خودشان یا دست کشیدن از ادعای خودشان روی جمهوری‌های سابق شوروی استفاده نخواهند کرد.

روسیه و اوکراین روز جمعه توافقی برای بازگشایی بنادر دریای سیاه در اوکراین به منظور صادرات غلات به امضا رساندند که امید‌ها به فرونشاندن بحران موادغذایی بین‌المللی از طریق توقف جنگ در اوکراین را افزایش داد.

لینک کوتاه : https://farsicnn.com/?p=28377

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • استفاده از آزادی بیان حق شماست، رعایت ادب نشان فرهنگ و شخصیت می باشد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی کلمات رکیک و فحش باشد منتشر نخواهد شد.

خبرنامه

X