به گزارش CNN فارسی وزارت اطلاعات ایران روز پنجشنبه از دستگیری ۱۰ فرد مرتبط با داعش خبر داد. به‌گفته مقامات امنیتی این افراد قصد داشتند در جریان عزاداری‌های ماه محرم «چند عملیات تروریستی» انجام دهند.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران آمده است که این افراد از مبدا ترکیه و عراق وارد ایران شده‌‌اند و از همان ابتدا «تحت نظر» بوده‌اند. بر اساس این اطلاعیه، متهمان در «دو منطقه غرب و جنوب کشور بازداشت و کلیه‌ی تجهیزات انفجاری، وسایل ارتباطی و سلاح‌های همراه آن‌ها را به‌طور سالم کشف و ضبط» شده‌اند.

وزارت اطلاعات ایران در بیانیه خود اسرائیل را متهم کرده است که پس از ناکامی هفته‌ گذشته در انفجار یک مرکز حساس ایران توسط «تروریست‌های تجزیه طلب موسوم به کومله»، این‌بار از «تیم‌های تکفیری- داعشی» برای عملیات تروریستی استفاده کرده است.

این نهاد امنیتی ایران هفته گذشته با صدور اطلاعیه‌ای از بازداشت یک تیم «تروریستی» اعزام‌شده از سوی موساد اسرائیل برای «انفجار یک مرکز صنایع حساس دفاعی» در ایران خبر داده بود. وزارت اطلاعات ایران در آن زمان از اعضای حزب کومله به عنوان عوامل این عملیات نام برده بود، ادعایی که توسط حزب کومله رد شد.

وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه روز پنج‌شنبه خود با هشدار به اسرائیل و «مزدوران تکفیری– داعشی و تجزیه‌طلبان تروریست»، اعلام کرد که برای «اقدام ناکامِ خود» با پاسخ «کوبنده‌» نیروهای این وزارتخانه مواجه خواهند شد.

این وزارتخانه بدون اشاره به جرئیات بیشتر، اعلام کرد که دو نفر از پرسنل این نهاد امنیتی با توجه به تیراندازی «تروریست‌ها» در زمان بازداشت، مجروح شده‌اند.

البته خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه ایران خبر داده است که این افراد «در ۳ روز گذشته» بازداشت شده‌اند.

اسرائیل تاکنون به ادعاهای تهران در مورد بازداشت «تیم‌های تروریستی وابسته به موساد» که قصد «انفجار و خرابکاری» در ایران داشته‌اند، واکنش رسمی نشان نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید