به گزارش CNN فارسی ، یکی از تهیه کنندگان شبکه خبری «سی ان ان» به اتهام آزار جنسی افراد زیر سن قانونی بازداشت شد. به گزارش «راشا تودی»، «جان گریفین» چهل و چهار ساله که سابقه همکاری با «کریس کومو» مجری بدنام سی ان ان را دارد، به تلاش برای فریب افراد زیر سن قانونی و ارتکاب جرائم جنسی متهم شده است.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، این تهیه کننده آمریکایی، سه دختر را در طول یک سال فریب داده و یکی از آن‌ها را در منزلش مورد آزار قرار داده است. در صورتی که گریفین در دادگاه محکوم شود، بین ده سال حبس تا حبس ابد حکم دریافت خواهد کرد.

سی ان ان در بیانیه‌ای به روزنامه «دیلی میل» اعلام کرد: «اتهامات علیه آقای گریفین را به شدت جدی می‌گیریم. ما بعدازظهر امروز از بازداشت او مطلع شدیم و با توجه به تحقیقاتی که در حال انجام است، فعالیت او را تعلیق کرده ایم».

این در حالی است که ماه گذشته رسانه‌های آمریکا گزارش داده بودند علیه «آندرو کومو»، فرماندار سابق ایالت نیویورک که چندی پیش به دلیل رسوایی‌های جنسی از سمتش استعفا کرد شکایتی با موضوع جرائم جنسی ثبت شده است.

فرماندار دموکرات ایالت نیویورک حدود سه ماه پیش اعلام کرد که به دلیل گزارش دادستان کل درباره اتهامات مربوط به آزار جنسی ۱۱ زن از سمتش کناره گیری خواهد کرد.

تحقیقات پنج ماهه درباره شکایت‌ها از تعرض جنسی فرماندار نیویورک نشان می‌دهد که او باعث ایجاد فضای کاری «مسموم» برای کارکنان خود شده و مسئولان دفتر او نیز به صورت غیرقانونی نسبت به کسی که اولین بار این اتهامات کومو را علنی کرد، اقدام تلافی جویانه انجام داده اند.

بعد از استفعای اندرو کومو، برادر او، کریس کومو نیز هفته گذشته و به خاطر تلاش برای کمک به لاپوشانی جرائم جنسی برادرش از سی ان ان اخراج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید