• امروز : پنج شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 19 May - 2022

ممنوعیت مصرف مازوت در ایران صحت دارد؟

  • کد خبر : 12289
ممنوعیت مصرف مازوت در ایران صحت دارد؟
مدیرکل بهسازی نیروگاه و محیط زیست شرکت تولید برق حرارتی گفته اصلا هیچ نیروگاهی در تهران از سوخت مازوت استفاده نمی‌کند. آلودگی کلانشهر‌ها هم ربطی به سوخت مازوت به خصوص در تهران ندارد. ۷ سال است که در نیروگاه‌های استان تهران مازوت استفاده نمی‌شود. اما این ادعا تا چه اندازه صحت دارد؟

آریان ابوطالبی فعال محیط‌ زیست در این‌ باره گفت: دکتر سلاجقه رئیس سازمان محیطزیست کشور و معاون رئیس‌جمهور در تاریخ جمعه پنجم آذر ماه ۱۴۰۰ مصرف سوخت مازوت توسط نیروگاه ها و مراکز صنعتی را ممنوع اعلام کرد.

این درحالیست که فعلا بهترین جایگزین برای مازوت، استفاده از گاز طبیعی است و دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان روز پنج‌شنبه، چهارم آذر، از قطع تدریجی گاز ۶۰ کارخانه از ۷۶ کارخانه سیمان در شهرهای مختلف از ۱۵ آبان خبر داده بود.

مدیرعامل شرکت بوم‌گردان بهشت میانکاله ادامه داد: در زمان طراحی اکثر کارخانه‌های سیمان و نیروگاه‌هایی همچون نیروگاه برق شهید سلیمی نکا، مخازن ذخیره مازوت برای سوخت جایگزین تعبیه شده و در زمان قطعی یا کمبود گاز، هر فازی که گاز آن قطع شود مازوت‌سوزی را شروع می‌کند.

در صورت نبود شرایط لازم برای عدم مصرف مازوت در نیروگاه‌ها و مراکز صنعتی از مسئولان وزارت نیرو و وزارت صمت انتظار می‌رود کلیه دودکش‌های حاصل از سوختن مازوت را به فیلترهای ضد آلاینده‌های زیست‌محیطی مجهز کنند و نسبت به گوگردزدایی دود حاصل از آن اقدام کنند.

لینک کوتاه : https://farsicnn.com/?p=12289

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • استفاده از آزادی بیان حق شماست، رعایت ادب نشان فرهنگ و شخصیت می باشد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی کلمات رکیک و فحش باشد منتشر نخواهد شد.

خبرنامه

X