• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

پایگاه انگلیسی: واشنگتن نمی‌تواند ایران را به تسلیم وادار کند

  • کد خبر : 27670
پایگاه انگلیسی: واشنگتن نمی‌تواند ایران را به تسلیم وادار کند
یک پایگاه انگلیسی با اشاره به اینکه سیاست "فشار حداکثری" به شکل‌گیری "مقاومت حداکثری" در ایران منجر شد نوشته واشنگتن نمی‌تواند ایران را به تسلیم وادار کند.

به گزارش CNN فارسي ، یک پایگاه انگلیسی در گزارشی با اشاره به شکست سیاست موسوم به “فشار حداکثری” علیه ایران تصریح کرده که آمریکا نمی‌تواند ایران را به تسلیم در برابر خواسته‌هایش وادار کند.

“Justice Security” در مطلبی با عنوان «عقب راندن ایران از آستانه هسته‌ای شدن» با اشاره به وقفه ایجاد شده در مذاکرات وین، نوشته دولت “جو بایدن”، رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه بحران هسته‌ای با ایران است.

در بخشی از این تحلیل آمده است: «تحریم‌های گسترده دوران ریاست‌جمهوری ترامپ بعد از خروج از برجام نشان داد که ایالات متحده نمی‌تواند ایران را به سادگی به تسلیم در برابر خواسته‌های خود مجبور کند.»

پایگاه Justice Security  یادآوری کرده سیاست موسوم به “فشار حداکثری” که دولت ترامپ بعد از خروج از برجام در سال ۲۰۱۸ علیه ایران در پیش گرفت سیاست “مقاومت حداکثری” از سوی تهران را به همراه داشت.

فشار حداکثرینگارنده استدلال می‌کند خروج یکجانبه آمریکا از برجام، علی‌رغم پایبندی ایران، «تا حد زیادی اهرم‌های فشار دیپلماتیکی را که واشنگتن زمانی از آنها برای افزایش فشارچندجانبه ضد ایران استفاده می‌کرد از بین برده است.»

Justice Security با بیان اینکه بازگشت به برجام بهترین راه برای حل مناقشه هسته‌ای با ایران است خطاب به دولت بایدن تصریح می‌کند: «برای بازگرداندن ایران از آستانه هسته‌ای شدن به اقدامات شجاعانه نیاز است.»

پایگاه انگلیسی در ادامه این تحلیل، درباره مذاکرات وین  تأکید کرده است: «دولت بایدن برای دست یافتن به این هدف مسائل غیرهسته‌ای را که به عنوان مانع برای احیای توافق عمل کرده‌اند را از میان بردارد.»

لینک کوتاه : https://farsicnn.com/?p=27670

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • استفاده از آزادی بیان حق شماست، رعایت ادب نشان فرهنگ و شخصیت می باشد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی کلمات رکیک و فحش باشد منتشر نخواهد شد.

خبرنامه

X