به گزارش CNN فارسي ، همان‌طور که می‌دانید در راستای حذف قرعه کشی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، اقدام به راه اندازی سامانه‌ای جدید تحت عنوان سامانه یکپارچه فروش خودرو کرده است. از این به بعد تمامی قرعه کشی‌ها زیر نظر سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و در این سامانه برگزار خواهد شد.

جزئیات شرایط فروش ایران خودرو در اردیبهشت ۱۴۰۱

گفتنی است ایران خودرو نیز طرح جدید فروش و پیش فروش محصولات خود را برای اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ اعلام کرده و قرار است که در دو مرحله برخی از محصولات خود را روانه بازار کند. لازم به ذکر است که یکی از این طرح‌ها به صورت عادی و دیگری برای حمایت از جوانی جمعیت است.

متقاضیان می‌توانند از روز سه شنبه مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با مراجعه به سایت Sale.iranecar.com نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. مدت و مهلتی که برای ثبت نام در نظر گرفته شده است یک هفته خواهد بود. همان‌طور که گفتیم در این طرح دو مرحله فروش و پیش فروش را خواهیم داشت که طرح فروش با قیمت قطعی و طرح پیش فروش با قیمت غیر قطعی است.

از جمله شرایط فروش با قیمت قطعی این است که ۹ خودروی ایران خودرو با موعد تحویل ۳ ماهه به دست مشتریان خواهد رسید. این خودروها عبارتند از: پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۶ تیپ ۳ با سقف شیشه‌ای، پارس سال سفارشی با موتور XU7P، پارس TU5، پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای، تارا اتوماتیک، دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک، سورن پلاس مدل ۱۴۰۰ و رانا پلاس مدل ۱۴۰۰٫

همچنین در پیش فروش غیر قطعی قرار شده ۱۳ خودروی این شرکت با مواعد تحویل مختلف تحویل مشتریان داده شود. آن دسته از خودروهایی که تا شهریور الی آذرماه ۱۴۰۱ به دست مشتریان خواهد رسید عبارتند از: پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای، پژو پارس سفارشی ELX با موتور XU7P، پارس سال سفارشی با موتور XU7P، دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک و پژو ۲۰۶ تیپ ۳ با سقف شیشه‌ای.

همچنین خودروهایی که تا مهر الی آذر به دست مشتریان خواهند رسید عبارتند از: سورن پلاس، دنا پلاس توربو دستی، تارا دستی، تارا اتوماتیک، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۶ سرعته و رانا پلاس. از طرفی دو خودروی مونتاژی هایما S7 پلاس اتوماتیک و هایما S5 پلاس اتوماتیک نیز در آبان الی دی ماه سال جاری تحویل برندگان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید