به گزارش CNN فارسی فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران در جمع فرماندهان سپاه گفته تهدید نظامی جمهوری اسلامی از سوی اسرائیل بدون “چراغ سبز و حمایت آمریکا امکان‌پذیر نیست”.

سرلشگر غلامعلی رشید در ادامه گفته است: «در صورتی که تهدیداتی از این دست جنبه عملی به خود بگیرد، نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی بدون درنگ، تمامی مراکز، پایگاه‌ها، مسیر و فضای استفاده شده برای عبورو مبداء تجاوز را بر اساس طرح‌های عملیاتی تمرین شده مورد حمله کوبنده قرار خواهد داد».

مقامات اسرائیل تا کنون بارها تهدید کرده‌اند که تاسیسات اتمی ایران را هدف حمله قرار خواهند داد. در جدیدترین این تهدیدات، بنی گانتس، وزیر دفاع این کشور طی دیدارهایش با مقام‌های آمریکایی در چند روز گذشته یک جدول زمانی برای حمله احتمالی به ایران ارائه داده است.

رسانه‌های اسرائيلی همچنین نوشته‌اند، گانتس روز جمعه ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) در حاشیه نشست سران شورای اسرائيلی ـ آمریکایی در فلوریدا در نشستی با خبرنگاران اعلام کرد که به ارتش اسرائيل دستور آمادگی برای گزینه حمله نظامی به ایران را داده است. او افزود که واشنگتن را از این گام مطلع ساخته است.

روز گذشته اما نیویورک تایمز به نقل از چند مقام و کارشناس ارشد نظامی فعلی و سابق اسرائیل نوشت این کشور توانایی انجام حمله‌ای که بتواند برنامه هسته‌ای ایران را نابود کرده و یا حتی به تاخیر بیندازد را، “حداقل به این زودی‌ها ندارد.”

دیدگاهتان را بنویسید