• امروز : شنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 25 June - 2022

روزگار مرغداران سیاه شد

  • کد خبر : 27520
روزگار مرغداران سیاه شد
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران می‌گوید بیش از نیاز کشور تخم‌مرغ تولید می‌شود و همین امر باعث شده که با مازاد تولید مواجه شویم و مرغداران در فروش هر کیلو تخم‌مرغ ۱۸ هزار تومان ضرر کنند.

به گزارش CNN فارسي ، ناصر نبی‌پور با بیان اینکه عوارض صادراتی تخم‌مرغ هنوز حذف نشده است و صادرکنندگان به ازای صادرات هر کیلو تخم‌مرغ ۳۵۰۰ تومان عوارض می‌پردازند، گفت: صادرات صرفه اقتصادی ندارد ولی چون مازاد تولید داریم، باید انجام شود.

وی ادامه داد: حتی بعد از برداشت عوارض باز هم صادرات به صرفه نیست. چون نرخ تمام شده ما با نرخ صادراتی همخوانی ندارند. حتی با قیمت‌های داخل بازار داخلی هم متناسب نیست.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اضافه کرد: نرخ تمام شده هر کیلو تخم‌مرغ برای تولیدکننده ۴۵ هزار تومان است ولی با نرخ بسیار پایین‌تر در بازار داخلی و خارجی به فروش می‌رود.

صادراتی تخم‌مرغوی تصریح کرد: مرغداران در فروش هر کیلو تخم‌مرغ در بازار داخل حدود ۱۸هزار تومان ضرر می‌کنند.

نبی‌پور در ادامه گفت: چون نرخ تخم‌ مرغ در داخل کشور ارزان است، صادر می‌شود؛ اگر به نرخ واقعی تمام شده آن بود، امکان صادرات نداشتیم.

وی عنوان کرد: مسئولان اعلام کردند که تا آخر سال نهاده‌ها را تامین می‌کنند، بعد از آن اعلام شد که تا شهریورماه نهاده تحویل داده می‌شود. مرغداران نیز جوجه‌ریزی‌ کردند. بیش از نیاز جوجه ریخته شد، یعنی بیش از ۶۰ میلیون قطعه. مرغ‌ها همگی جوان هستند و با مازاد تولید مواجهیم. با این شرایط حتی به مرغداران اجازه داده نمی‌شود که مرغ‌ هایشان‌ را حذف‌ کنند.

نبی‌پور در پایان گفت : نهاده در بازارگاه وجود دارد ولی چون نرخ آنها بسیار بالاست و نقدینگی مرغداران نیز کم است، خرید نیز بسیار کم شده است.

لینک کوتاه : https://farsicnn.com/?p=27520

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • استفاده از آزادی بیان حق شماست، رعایت ادب نشان فرهنگ و شخصیت می باشد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی کلمات رکیک و فحش باشد منتشر نخواهد شد.

خبرنامه

X