به گزارش CNN فارسي ، روزنامه کیهان با انتشار یادداشتی، به اظهارات اخیر حسن خمینی، رئیس موسسه «تنظیم و نشر آثار» روح‌الله خمینی واکنش نشان داد و او را به «تقلید از غربگرایان» متهم کرد.

دوشنبه ۲۶ اردیبهشت، اظهارات خمینی مبنی بر وابستگی مسائل داخلی ایران به حوزه سیاست خارجی را «مخدوش» خواند و گفت، نوه روح‌الله خمینی «روایت غلط»‌ی از واقعیت ارائه می‌دهد.

حسن خمینی در اظهاراتی تصریح کرده بود: «امروز همه مسائل کشور به حوزه سیاست خارجی گره خورده و باید گره این حوزه را باز کرد.»

خمینی همچنین در این اظهارات اذعان کرد، عملکرد مقامات جمهوری اسلامی در طی چهل و سه سال گذشته، مبتنی بر «آزمون و خطا» بوده است.

«آزمون و خطا» یک روش غیرسیستماتیک برای حل یک مسئله و یا شکل است که در آن از نظریه‌ها و روش‌های سازمان یافته استفاده نمی‌شود.

در این یادداشت خود مدعی است که مشکلات اقتصادی ایران، بدون مذاکره با آمریکا نیز قابل حل است.

دور زدن تحریم‌ها و افزایش همکاری‌های تهران با کشورهای همسایه، از جمله راهکارهای دولت ابراهیم رئیسی برای مقابله با تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا بوده، اما به‌نظر می‌آید در این زمینه به موفقیت چشمگیری دست نیافته است.

به‌رغم این‌که دولت بایدن حساسیت‌های خود را نسبت به صادرات نفت ایران کاهش داده و مقامات تهران نیز مدعی افزایش میزان فروش نفت هستند، شاخص‌های اقتصادی این کشور رو به نزول است و اعتراضات مردم نسبت به اوضاع معیشتی در سراسر این کشور گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید