به گزارش CNN فارسي ، محمدرضا محبوب‌فر، که رسانه‌ها از او به عنوان پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی نام برده‌اند، چند روز پس از پیدا شدن یک نوزاد چندروزه در سطل زباله‌ای در تهران و هم‌زمان با انتشار خبر رها شدن یک نوزاد چندروزه دیگر در نزدیکی شیرخوارگاه آمنه روز جمعه، ششم خرداد اعلام کرده بود که روزانه بین دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ جنین و نوزاد سقط یا پس از تولد در خیابان رها می‌شوند.

آقای محبوب‌فر هم‌چنین گفته بود که تنها طی ده روز گذشته حدود ۵ هزار نوزاد در کشور رها شده‌اند.

روز یک‌شنبه، هشتم خرداد اظهارات آقای محبوب‌فر را «کذب» عنوان کرده و آورده است که او به دلیل این که او با دلیل این که نتوانسته است، هیچ سندی برای ادعای خود مطرح کند، هم‌چنین پایگاه‌های خبری «جماران»، «رویداد ۲۴» و «اقتصاد ۲۴» که اظهارات او را منتشر کرده‌اند، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون نیز روز شنبه آمارهای اعلام‌شده توسط آقای محبوب‌فر را تکذیب کرده بود.

محمد نصیری، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نیز همان روز اعلام کرده بود که در سال گذشته ۶۱ نوزاد در سطح شهر تهران به‌ویژه در نزدیکی شیرخوارگاه‌ها رها شده‌اند.

پیشتر نیز روزنامه «جهان صنعت» در مرداد ۱۳۹۹ آقای محبوب‌فر را «اپیدمیولوژیست» و «عضو ستاد ملی کرونا» معرفی کرده و به دلیل انتشار اظهارات او درباره وضعیت کرونا در ایران به مدت ۲۰ روز توقیف شده بود.

آقای محبوب‌فر در گفت‌وگو با این روزنامه آمارهای وزارت بهداشت ایران را «مهندسی‌شده» و «یک بیستم آمار حقیقی» عنوان کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید