به گزارش CNN فارسي ، برای اولین‌ بار نیروی هوایی اسرائیل اواخر ماه میلادی جاری رزمایش‌هایی با هدف شبیه‌سازی حمله گسترده به اهدافی در داخل ایران انجام خواهد داد.

بنا به گزارش وب‌سایت «تایمز اوف اسرائیل»، تل‌آویو از ۸ خرداد آینده و در چهارمین و آخرین هفته از مانورهای نظامی یک‌ ماهه خود که در قبرص جریان دارد، رزمایش‌های شبیه‌سازی شده با هدف حمله گسترده نظامی به ایران از جمله تهاجم به تاسیسات هسته‌ای زیرزمینی و اهداف نظامی این کشور اجرا خواهد کرد.

در این رابطه ارتش اسرائیل اعلام کرد با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی در حال تهیه بانکی از اهداف احتمالی در ایران است.

ارتش اسرائیل همچنین به‌دنبال روش‌هایی است که با استفاده از آنها بتواند تاسیسات زیرزمینی ایران را هدف قرار داده و با سامانه‌های ضدهوایی پیچیده ایران مقابله کند.

طرح‌های حمله اسرائیل همچنین کسب آمادگی‌های لازم برای مقابله با واکنش‌های تلافی‌جویانه ایران و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن را در نظر می‌گیرد.

این تحولات در حالی است که با توجه به توقف طولانی مذاکرات وین، عدم‌ اطمینان از بازگشت ایران به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ افزایش یافته و ارتش اسرائیل از سال گذشته تمرین‌های نظامی برای انجام حملاتی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران را افزایش داده است.

در همین رابطه ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران ماه گذشته در یک مراسم رژه نظامی تهدید کرد با «کوچکترین اقدام» علیه ایران، نیروهای مسلح این کشور قلب اسرائیل را هدف قرار خواهند داد.

همزمان با مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای برجام، اسرائیل بارها تاکید کرده بود اجازه نخواهد داد ایران به «کشوری هسته‌ای» تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید