• امروز : شنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 25 June - 2022

«ده‌ها صندوق امانت» و بخشی از تجهیزات شعبه دانشگاه بانک ملی به سرقت رفت

  • کد خبر : 27067
«ده‌ها صندوق امانت» و بخشی از تجهیزات شعبه دانشگاه بانک ملی به سرقت رفت
شعبه ممتاز بانک ملی روبروی دانشگاه تهران در تعطیلات اخیر مورد سرقت قرار گرفته است. حدود ۲۵۰ صندوق امانات این بانک تخلیه شده و محتوای آن‌ها به سرقت رفته‌اند. سارقان دستگاه ضبط تصاویر را نیز با خود برده‌اند.

به گزارش CNN فارسي ، بحران اجتماعی و اقتصادی در ایران باعث افزایش چشمگیر سرقت‌های خیابانی، خشونت علنی و ناامنی به ویژه در شهرهای بزرگ شده است. آخرین مورد سرقت از صندوق امانات شعبه یک بانک در تهران است.

این بار حدود ۲۵۰ صندوق امانات شعبه ممتاز بانک ملی در خیابان انقلاب روبروی دانشگاه تهران هدف سارقان بوده است.

شماری از سارقان در روزهای تعطیل اخیر از ساختمان مجاور وارد بانک شده و صندوق‌های امانات را خالی کرده و اموال داخل آن را به سرقت برده‌اند.

گفته می‌شود، سارقان با محیط بانک آشنایی دشته‌اند، به طوری که دستگاه ضبط تصاویر را با خود برده‌اند. به همین دلیل پلیس آگاهی و تحقیق نتوانسته به آمار و اطلاعات دقیقی از این سرقت به دست آورد، این‌که سارقان چه تعداد بوده‌اند و از چه طریقی توانسته‌اند به سامانه بانک نفوذ کنند.

صندوق اماناتاز آنجا که بانک از محتویات داخل صندوق امانات مطلع نبوده است، هنوز نمی‌توان حجم و عدد و رقم سرقت را مشخص کرد.

همچنین گفته می‌شود که سیستم هشدار بانک که باید هم به موبایل رئیس بانک و هم به سامانه پلیس متصل باشد، فقط به موبایل رئیس بانک متصل بوده است و این سرقت به موبایل رئیس بانک پیامک شده است. اما از آنجا که این سامانه در گذشته بارها به اشتباه هشدار می‌داده است، رئیس بانک به این پیامک اعتنایی نکرد و فکر کرد مانند دفعات قبلی پیامک اشتباه بوده است.

در گزارش‌ها آمده است، چند نفر از کارکنان بانک که در بررسی‌های اولیه در این حادثه قصور و سهل‌انگاری داشته‌اند تحت نظر هستند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران، پیگیری‌های لازم برای دستگیری سارقان ادامه دارد.

لینک کوتاه : https://farsicnn.com/?p=27067

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • استفاده از آزادی بیان حق شماست، رعایت ادب نشان فرهنگ و شخصیت می باشد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی کلمات رکیک و فحش باشد منتشر نخواهد شد.

خبرنامه

X