به گزارش CNN فارسي ، این فرمانده ارشد نظامی روسیه پس از ناکامی نیروهای روس در تهاجم به شمال اوکراین، از سوی ولادیمیر پوتین به منطقه شرق اوکراین اعزام شده بود تا شخصا افزایش فشارها و تشدید حملات روسیه برای تصرف این مناطق را در دست گیرد. محلی که رییس ستاد ارتش روسیه در آن مورد اصابت ترکش قرار گرفته است، منطقه ایزیوم در استان خارکیف اوکراین اعلام شده است.

روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل از قول یک منبع غیر رسمی روسیه گزارش داد که پای راست رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه مورد اصابت ترکش قرار گرفته است.

این منبع روسی گفت که جراحت وارد شده به والری گراسیموف در اثر اصابت ترکش، بدون شکستگی استخوان و سطحی است و هیچ خطری زندگی او را تهدید نمی‌کند.

بنابر این گزارش، والری گراسیموف، رییس ستاد ارتش روسیه، پس از آنکه در اثر اصابت ترکش در منطقه ایزیوم در نزدیک شهر خارکیف مجروح شد از خاک اوکراین خارج و سایت نظامی روسیه در بلگورود منتقل شد.

سایت نظامی روسیه در بلگورود که پیشتر نیز مورد حمله نیروهای اوکراین قرار گرفته بود، روز یکشنبه نیز در حمله نیروهای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت.

درگیری نیروهای اوکراین با نیروهای روسیه در اطراف خارکیف در چند روز گذشته شدت گرفته است و روز یک‌شنبه نیز اعلام شد که نهمین ژنرال روسیه از زمان آغاز حمله به اوکراین در همین منطقه کشته شده است.

این ژنرال روس که آندری سیمونوف نام داشت ۵۵ ساله بود و در حمله روز گذشته نیروهای اوکراین به محل‌های استقرار نیروهای روسیه در خارکیف کشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید