به گزارش CNN فارسی ، نخست‌وزیر فرانسه روز جمعه، ساعاتی پیش از اعمال محدودیت‌ ورود به فرانسه برای مسافران از بریتانیا این موضوع را عنوان کرد.

بریتانیا در حال حاضر بیشترین موارد ابتلا به اومیکرون را در اروپا دارد و روز جمعه تعداد مبتلایان به سویه اومیکرون در بریتانیا ۱۵هزار نفر اعلام شد.

مسئولان بهداشت و سلامت عمومی در اروپا خود را برای موج تازه ابتلا به کرونا آماده می‌کنند.

در آلمان، جمهوری ایرلند و هلند نیز محدودیت‌های تازه‌ای برای مقابله با موج تازه ابتلا به کرونا اعلام شده است.

در آلمان که روز جمعه ۵۰ هزار مورد ابتلای تازه گزارش شده، وزیر بهداشت به خبرنگاران گفته است کشور باید خود را برای چالشی بی‌سابقه آماده کند.

در ایرلند یک سوم موارد ابتلای تازه با سرایت سویه اومیکرون روی داده، انتظار می‌رود که نرخ ابتلا بی‌سابقه باشد.

روز جمعه بعد از اینکه فرانسه اعلام کرد مرزهای خود را به روی مسافرانی که به قصد تفریح یا تجارت از بریتانیا به این کشور می‌روند خواهد بست، در بندر دوور و ایستگاه قطار یورواستار، صفی طویل از مسافرانی تشکیل شده بود که می‌خواستند پیش از ضرب‌الاجل اعلام شده از مرز رد شوند.

نخست وزیر فرانسه گفته است محدودیت سفر از بریتانیا بخشی از اقدامات لازمی برای مقابله با موج تازه کروناست.

برنامه دیگر دولت کاهش فاصله میان دوز دوم و سوم واکسن و اجباری شدن واکسیناسیون کامل برای ورود به رستوران‌ها و یا انجام سفرهای دراز است.

تمامی مراسم آتش بازی و جشن سال نوی میلادی نیز لغو شده‌اند.

آقای کستکس گفته است تصمیم‌های تازه‌ای را در سال نو، برای مقابله با مقاومت برخی از مردم در برابر واکسیناسیون اعلام خواهد کرد. به گفته این مقام فرانسوی، “قابل قبول نیست که خودداری چند میلیون نفر برای واکسیناسیون، کل کشور را به خطر بیندازد.”

در هلند، مقام‌های بخش درمان گفته‌اند کشور باید در قرنطینه‌ای جدی قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید