به گزارش CNN فارسی ، وب‌سایت «وای نت»، وابسته به روزنامه «یدیعوت آحرونوت»، نزدیک به تصمیم‌گیران اصلی در اسرائیل، پنج‌شنبه، ۲ دسامبر، فاش کرد که تل آویو عملاً در حال آماده‌سازی برای حمله به تاسیسات اتمی ایران است.

به نوشته این سایت، تصمیم حمله به تاسیسات اتمی ایران از سوی اسرائیل پس از آن گرفته شد که تل‌آویو به این نتیجه رسید که مذاکرات هسته‌ای میان تهران و قدرت‌های جهانی باعث منع تهران از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نخواهد شد به همین دلیل این روند اسرائیل را به سمت گزینه حمله نظامی به سوق داده است.

وب‌سایت روزنامه اسرائیلی افزود: «ارتش اسرائیل آمادگی خود برای حمله نظامی احتمالی به ایران را دو برابر کرده است».

تل‌آویو از طریق آموزش‌ منظم نیروهای خود به‌ویژه نیروی هوایی و جمع‌آوری اطلاعات، خود را برای انجام حمله به تاسیسات اتمی ایران، آماده کرده است.

بکارگیری گسترده سامانه گنبد آهنین

این وب‌سایت در گزارش بسیار جدی و محرمانه خود فاش کرد، «کمیته وزیران امور تجهیزات» روز یکشنبه با تشکیل جلسه‌ای، ابتکار بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل برای خرید ۱۲ هلیکوپتر «CH-53K Super Saor» و افزایش سطح استفاده از پدافند گنبد آهنین را تایید کرد.

در این گزارش آمده است اسرائیل تماس‌های جدیدی را برای خرید بمب‌ها و تسلیحات بسیار سری، دقیق و در مقادیری بسیار زیاد برای نیروی هوایی خود برقرار کرده است.

گزارش افزود:«طبق پرونده رسمی و بسیار محرمانه‌ای که با عنوان «دایره سوم» طبقه‌بندی شده است، هزینه خرید این تسلیحات بسیار دقیق بیش از یک میلیارد دلار بوده است».

طبق گزارش این وب‌سایت، «ارتش اسرائیل درباره چگونگی قانع کردن مردم این کشور به «ایده حمله نظامی» با توجه با میزان خسارات و پیامدهای احتمالی ناشی از این حمله، تردید دارد. علاوه بر این مقامات نظامی اسرائیل سناریوی احتمالی ورود حزب‌الله لبنان به جنگ را در نظر گرفته‌اند اما آنها حجم، اندازه و قدرت هجوم حزب‌الله و پیامدهای آن را نمی‌دانند به این دلیل ارتش اسرائیل برای افزایش سکوهای پدافند «گنبد آهنین» اقدام کرده است».

مقامات نظامی در ستاد مشترک ارتش اسرائیل گفته‌اند که «تل‌آویو از تجربه‌ توافق قبلی آمریکا با ایران درس عبرت گرفته است و حتی اگر آمریکا موفق به دستیابی به یک توافق خوب با ایران شود، اسرائیلی‌ها از ارتقای آمادگی‌ها برای حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران دست نخواهند کشید».

دیدگاهتان را بنویسید