به گزارش CNN فارسي ، اتحادیه اروپا در تلاش برای توافق بر سر ممنوعیت نفت روسیه ، بودجه بیشتری برای کشورهای شرقی در نظر گرفته است. یک منبع رسمی در این اتحادیه روز دوشنبه گفت: کمیسیون اروپا در حال بررسی بودجه بیشتر برای کشورهای شرق اروپاست تا بتواند آنها را برای تحریم نفت روسیه متقاعد کند.

این منبع گفت که این اقدامات بخشی از بسته گسترده‌تر تحریم‌های جدید علیه روسیه است ولی تصویب چنین قانونی نیاز به رای مشترک کشورها برای تعیین بودجه مورد نظر دارد. گفته می‌شود اتحادیه اروپا قصد دارد قبرس را نیز برای ممنوعیت فروش املاک به شهروندان روس متقاعد کند.

این منبع نزدیک به مقامات ارشد اتحادیه اروپا که خواست نامش فاش نشود، افزود: بسته جدید تحریم‌ها علیه روسیه شامل ممنوعیت ورود نفت‌کش‌های این کشور به بنادر کشورهای اروپایی است که پیش از تحت فشار کشورهای یونان،‌ قبرس و مالت اجرایی نشده بود

طبق بسته‌های تحریمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا پایان سال جاری ملزوم به اجرای ممنوعیت نفتی روسیه هستند ولی مجارستان، اسلوواکی و جمهوری چک تا پایان سال ۲۰۲۴ از این قانون معاف شده‌اند.

مقامات اتحادیه اروپا می‌گویند نگرانی این سه کشور به دلیل نداشتن مرز آبی مشروع است و تلاش می‌کند بودجه قابل توجهی برای گسترش خطوط لوله‌های نفت برای این کشورها اختصاص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید