به گزارش CNN فارسي ، بعد از پایان مصاحبه تلویزیونی رئیس جمهور، بر اساس اعلام بانک مرکزی واریز یارانه جدید آغاز شد.

روابط عمومی بانک مرکزی از شروع فرایند واریز مبلغ کمک معیشتی به حساب مردم خبر داده است.

بر اساس پیگیری خبرنگار ، این واریز مبلغ کمک معیشتی  از طریق سازمان هدفمندی یارانه ها و به صورت گروه به گروه در حال انجام است.

گفتنی است، رییس جمهوری، ساعاتی قبل در خصوص واریز مبلغ کمک معیشتی گفت: پیشنهاد سازمان برنامه این است که به ۳ دهک اول ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت شود. یعنی خانواده ۴ نفره ۲ میلیون تومان دریافت کنند. نسبت به دهک چهارم به بعد ۳۰۰ هزار تومان هر نفر بگیرند. یارانه نان و دارو را همه دهک ها دریافت می کنند. قیمت نان و دارو افزایش نمی یابد.

همچنین یارانه دارو به شکل بیمه پرداخت می‌شود با همین قیمتی که الان وجود دارد. یعنی یارانه ای که وارد کننده دارو دریافت می کند، در شرایط جدید به بیمه پرداخت می‌شود.

لازم به ذکر است، با آغاز واریز مبالغ یارانه پس از گفتگوی رئیس جمهور با مردم، برخی گزارش‌ها حاکی از اختلاف جزئی این مبلغ با رقم اعلام شده  در برخی خانوارهاست.

بررسی‌ها نشان می‌دهد این مابه‌التفاوت ناشی از کسر مبلغ قسط وام یک میلیون تومانی کمک معیشتی کرونای اعطا شده در مراحل قبلی است.

همچنین سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی گفت: ۳۰ درصد جمعیت کشور یارانه ۴۰۰ هزارتومانی را دریافت می‌کنند. ۶۰ درصد جمعیت نیز یارانه ۳۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند و  ۱۰ درصد نیز بی نیاز از دریافت یارانه هستند.

در همین رابطه – روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: به اطلاع هموطنان می‌رساند پیرو اصلاح نظام توزیع یارانه‌ها، هموطنان برای اعتراض نسبت به یارانه اختصاص یافته به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند

دیدگاهتان را بنویسید